חיפוש באתר

קהילה ירוקה

מהפח ירוק

מהפכת המִיחזור מגיעה לביתכם!

"מהפח ירוק" הנו מיזם עירוני פרי עשייה משותפת של עיריית ירושלים - אגף התברואה, המשרד להגנת הסביבה והמינהלים הקהילתיים. המיזם מדגים הלכה למעשה כיצד לקיחת אחריות קהילתית בשיתוף פעולה עם הרשויות, הופכת לסיפור הצלחה של קיימות.

 בואו והצטרפו לקהילה ההולכת וגדלה, של אלפי משפחות ירושלמיות המפרידות אשפה אורגנית בבית ומייצרות קומפוסט (דשן) משובח. בואו נהפוך ביחד את הסביבה שלנו לנקייה ולטובה יותר.

 לפרטים נוספים ולהצטרפות ל"מהפח ירוק"

כתבו אלינו:  info@compost.org.il

או התקשרו: 054-6650187

גם בפייסבוק - לחצו כאן

למה זה חשוב? - קרוב ל - 40% מן האשפה הביתית היא אשפה אורגנית רטובה, כלומר שאריות מזון. באשפה זו אפשר לטפל במתחם הביתי ולהופכה לקומפוסט (בעברית: דְּשֹׁנֶת) באיכות גבוהה, המזין ומעשיר את יבולי האדמה.

ניתן למִחזר אשפה אורגנית ביתית גם בערים כמו ירושלים! במקום להעביר את האשפה להטמנה (קבורה לנצח) ולגרום בכך נזקים סביבתיים לקרקע, למי התהום, לאוויר ולנוף.

ייצור עצמי של קומפוסט הוא חיקוי של תהליך מחזורי המתקיים בטבע. האשפה הופכת בכך ממטרד למשאב חשוב. עשיית קומפוסט ביתי, הוא ביטוי לקשר בריא בין אדם לאדמתו והוא מוכיח שאורח החיים המודרני יכול להשתלב בסביבה הטבעית. עשיית קומפוסט בכוחות עצמנו גם חוסכת כסף. 

איך עושים קומפוסט?

1. מפרידים בבית את האשפה האורגנית משאר האשפה: שאריות של פרות וירקות (שאריות גדולות יש לחתוך לחתיכות), קליפות ביצים, שאריות של מזון צמחי (גם מבושל), משקעי קפה, שקיות תה, נייר טישו, תבניות ביצים מפורקות, אפר מדורה.

2. מומלץ לא לשים בקומפוסטר: חלבונים מן החי (מוצרי חלב, ביצים, מוצרי בשר, דגים, עוף, עצמות), צואת כלבים וחתולים,, נייר כרומו וקרטון צבעוני, פלסטיק, ניילון, זכוכית, מתכות, סוללות.

3. מעבירים את האשפה האורגנית שהפרדנו בבית, לקומפוסטר שיוצב בחצר הבניין או הבית. את מה שמשליכים מהמטבח מכסים בחומר יבש כך שהיא לא תישאר חשופה. חומר יבש: פסולת גינה, עלים יבשים, קש, רסק עץ, נסורת (ללא דבק), גזם דשא יבש (שלא רוסס בחומרי הדברה).

4. אפשר להוסיף מדי פעם לקומפוסטר מעט אדמה וכן קומפוסט מוכן. הדבר יעשיר את הערמה ביצורים חיים הנחוצים לתהליכי הפירוק.

5. התבוננו בתהליך המופלא! הפירוק נעשה על ידי יצורים קטנים שמפרקים את שאריות המזון. עם תהליך הפירוק נפח הערימה יורד ובסוף התהליך מתקבל דשן משובח עבור צמחים.

 עצות חשובות בהכנת קומפוסט

1. לשמור על יחס מאוזן בין שאריות המזון (העשירות בחנקן) לבין עלים יבשים או רסק עץ  העשירים בפחמן.

2. לשמור על לחות כך שהערימה תהיה לחה למגע (כמו ספוג סחוט), אך לא רוויה במים. מידת הלחות תלויה בחומרים שאנו שמים, במזג האוויר, במיקום וביכולת הניקוז. אם הערמה יבשה (בעיקר בקיץ) חשוב להשקות. אם הערמה רטובה מדי, יש להוסיף חומר יבש שיספוג את הלחות (קש, נסורת, עלים).

3. לשמור על אוורור על מנת שתהיה כמות מספקת של חמצן באמצעות ערבוב הערמה מדי פעם. הערבוב גם מאיץ את תהליך הקומפוסטציה. 

מה עושים כשהמיכל מתמלא? - קיימות מספר אפשרויות:

להציב קומפוסטר נוסף על מנת לייצר רוטציה בין קומפוסטר אחד שנמצא "במנוחה" לבין קומפוסטר פעיל.

 להוציא קומפוסט מוכן מן הדלת התחתית על מנת לפנות מקום במיכל.

להרים או לפרק את המיכל כולו ולהעבירו למקום סמוך, כדי להתחיל מחדש

 לפזר את הדשן המוכן בגינה או באדניות ולהנות מהשפע!

לצפייה בסרטון "מה עושים כשהקומפוסטר מלא"

מתנסנט חוגים הצהרת נגישות